15 Temmuz'un Destan Öyküsü

Korkma Sönmez!...

İrfan Gürkan Çelebi

ISBN: 9786051627120

Kategori: Çocuk

G. Yayın Yönetmeni: İkram Arslan

Editör: Yusuf Yıldız

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Korkma Sönmez!.. kitabında İrfan Gürkan Çelebi, 15 Temmuz darbe girişimini anlatıyor. Bunu anlatırken konuyu öylesine önemli bir yerde kurguluyor ki 15 Temmuz gecesindeki ruhu canlı ve diri tutmanın merkezinde yani bir ilkokul sınıfında…

Bu sınıfta öğretmen öğrencilerine ödev veriyor ve 15 Temmuz’u ayrıntısıyla anlatmalarını istiyor. Her öğrenci ödevine büyük bir özen ve özveriyle hazırlanıyor, bu gece olanları dakika dakika, saat saat anlatıyor.

Her öğrenci kendi iç âleminde yeniden yaşıyor 15 Temmuz’u ve bütün benliğinde vatan sevgisini, cesareti, erdemli olmayı, sabırlı, metanetli ve gayretli olmayı hissediyor.

Bu ruhu gelecek nesillere aktaran bir hikâyeyle kurgulayan İrfan Gürkan Çelebi, bu hassas noktayı ıska geçmiyor. Çocukları bu olayın kıyısında tutmak yerine tam merkezine çekip şanlı milletin şanlı birer mirasçısı olduklarını zihinlerinde diri tutmayı başarıyor.

İrfan Gürkan Çelebi, Halis dedenin ağzından 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı’ndan bir örnek veriyor ve 15 Temmuz’un zihinlerde daha da yer etmesini sağlıyor.

Bu örnek ne mi?

1877 yılı Kasım ayının 8’i gecesi askerimizin kılığına giren düşman askerleri, Aziziye Tabyası’nı basarak, uyuyan askerlerimizi şehit ediyorlar. Aynı 15 Temmuz gecesi askerimizin üniformasını giyip halkına, vatandaşına ateş edenler gibi…

Korkma Sönmez!.. kurgu ve anlatımıyla çocukların ilgisini çekecek bir tarzda kaleme alıyor. Akıcı üslubu ve kurgusuyla okurlarının kapağını aralamasını bekliyor.

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786051627120

Ebatları: 13,5 x 21 cm.

Sayfa Sayısı: 128

Yazarın Eserleri

Okul Takımı Kuruluyor

İrfan Gürkan Çelebi

Esrarengiz Kitap'ın Peşinde

İrfan Gürkan Çelebi

İzci Kampında Panik

İrfan Gürkan Çelebi

Gezegenler Arası Yolculuk

İrfan Gürkan Çelebi

Bu Aralar Gelsen

İrfan Gürkan Çelebi

Korkma Sönmez!...

İrfan Gürkan Çelebi

Gençler İçin Tarihi Değiştiren Liderler

İrfan Gürkan Çelebi

Gençler İçin Tarihi Değiştiren Olaylar

İrfan Gürkan Çelebi