"Her şey, okuyan nesiller için..."
Nesil Yayınları > Haberler

53. Bologna Çocuk Kitapları Fuarı

2016-04-14 00:00:00

53. Bologna Çocuk Kitapları Fuarı düzenlendi…

Yayıncı, yazar, çizer ve çevirmenleri bir araya getiren 53. Bologna Çocuk Kitapları Fuarı, Türk yayıncıları Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ile Türkiye standında buluşturdu. İtalya'da düzenlenen, Almanya'nın "Onur Konuğu" ülke olarak yer aldığı, dünyanın en büyük çocuk yayınları fuarına, 98 ülkeden bin 200 yayınevi katıldı.
Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) Başkanı Alparslan Durmuş, “Bologna Fuarı'na, Türkiye açısından baktığımızda farklı çevrelerden destek var. Stantlar boş durmuyor. Yayıncı arkadaşlar sürekli birileriyle görüşüyorlar. O yönüyle geçmiş yıllara bakarak biraz daha canlı olduğunu gözlemledim." dedi.
"Çocuk edebiyatına daha çok 'sanat' olarak baktıklarını gördüm"
Nesil Yayınları Fuarlar ve Telifler Sorumlusu Dr. Mehmet Ali Sevgi, dünya çocuk edebiyatının yüklendiği misyonların kendi algılarından biraz daha farklı olduğunu belirterek, "Çocuk edebiyatına daha çok 'sanat' olarak baktıklarını gördüm. Bütün çocuk edebiyatı, çizim sanatı ve görsel sanatla birlikte yürüyor ve çocukları kitabın sadece muhteviyatı, içeriğiyle değil, aynı zamanda kitabın görseliyle de eğitme misyonu yüklenmişler. Çocukların görsel zevklerini arttırmaya daha fazla meylettikleri anlaşılıyor." diye konuştu.

Ana Menu
Ana Sayfa
Kitaplar
Yazarlar
Etkinlik Takvimi
Kitap
Yeni Çıkanlar
Çok Satanlar
Kitap Videoları
Yayın Kataloğu
Kurumsal
Hakkımızda
İletişim
Basından
Yazar Adayları
İletişim
Adres: Sanayi Caddesi, Bilge Sokak No: 2
Yenibosna / Bahçelievler / İstanbul
Telefon: +90 212 551 32 25
Faks: +90 212 551 26 59

© 2016 Nesil Basım Yayın, tüm hakları saklıdır