Ana Sayfa › Hakkımızda › 
Nesil Yayınları
NESİL YAYIN GRUBU
Pay_arrow
 

Genel Yayın Yönetmeni: 
Ekrem Altıntepe

NESİL YAYIN GRUBU

Türkiye’deki en köklü yayın kuruluşlarından biri olan Yayın Grubumuz, 1968 yılında Yeni Asya Yayınları adıyla başlamış olduğu yolculuğunu, bugün yayın grubumuzun şemsiyesi altındaki altı yayınevi ile sürdürüyor.

Nesil Yayın Grubu, bugüne kadar elli yıla yaklaşan yayın hayatında 3000’i aşkın kitap yayınladı. Birçok değerli düşünce ve kalem erbabının ilk yayıncısı olarak kültür ve düşünce hayatımıza yeni değerlerin kazandırılmasında öncü bir rol oynadığı gibi, İlim-Teknik Serisi gibi toplam satış rakamı milyonları bulan dizileri de yayın hayatımıza kazandırdı.

Özel bir okuyucu grubuna hitap eden çalışmalar ile çok satan kitapların başarılı bir kompozisyonunu sağlayarak yayın hayatını sürdüren Yayın Grubumuz içinde, ‘genel’e hitap eden yayın yelpazesiyle, Nesil Yayınları ‘amiral gemisi’ niteliğinde. Nesil Yayınları, tarih romanı denildiğinde ülkemizde akla ilk gelen isimlerden Yavuz Bahadıroğlu, pedagoji alanındaki çalışmaları ve özgün bakış açısı ile Adem Güneş, yüreğe dokunan çalışmaları ile Halit Ertuğrul, Vehbi Vakkasoğlu, Mehmed Paksu ve Cemil Tokpınar gibi isimlerin de yayıncısı olarak yayın hayatımızda hizmet görüyor. Öte yandan, gerek edebiyat, gerek inceleme-araştırma, gerek düşünce alanında yeni yetenekleri keşfetmeye ve keşfedilmelerini sağlamaya dönük bir tecessüsle, 300’e yakın ismin 1600’ü aşkın kitabını yayın hayatına kazandırmış bulunuyor.

Etkileşim Yayınları ise, Nesil Yayın Grubunun entellektüel platformunu oluşturuyor. Türkiye’nin düşünce hayatı için yeni bir mecra ve menfez işlevi gören Etkileşim Yayınları Mümtaz’er Türköne, Ümit Meriç, Mehmet Altan, Kenan Gürsoy, Alper Görmüş gibi isimlerin kaleminden bir dizi kitabı yayın dünyasına kazandırdı. Etkileşim Yayınları, bugüne kadar ufuk açıcı bir dizi kitabı Türkçe’ye kazandırdığı gibi, seçici bir anlayışla, telif çalışmaların yanısıra tercüme kitaplar yayınlamayı bugün de sürdürüyor.

Söz Basım-Yayın ise, Nesil Yayın Grubu bünyesinde münhasıran Risale-i Nur Külliyatı’na odaklanmış bir yayınevi. 1960’ta vefat eden büyük İslâm âlimi ve düşünürü Bediüzzaman Said Nursî’nin Risale-i Nur adı altında bir araya toplanmış bulunan eserleri, Söz Basım-Yayın’da açıklayıcı bir kavram sözlüğü ve yardımcı bilgilerin yanısıra lügatçeli olarak, özgün bir sayfa tasarımı içinde okuyucuya sunuluyor. Söz Basım Yayın, Risale-i Nur üzerine yapılmış Türkçe, İngilizce, Almanca, Moğolca gibi çeşitli dillerde birçok kitap çalışmasını da yayın hayatına kazandırmış durumda.

Nesil Çocuk, adından da anlaşılacağı gibi, çocuklara yönelik yayınevimiz. 0-12 yaş grubuna hitap eden Nesil Çocuk, bu grup içindeki her özel yaş aralığına yönelik bir ihtisaslaşma ve çocuk ruhuna hitap eden özenli görsel tasarımları ile, Nesil Yayın Grubu içindeki en etkin yayınevlerinden biri olarak kendi yolunda ilerliyor.

Genç Nesil, Nesil Yayın Grubu içindeki en genç yayınevi. 2011 ortasında kuruldu ve ilk yılında ciddi bir beğeni toplayan altı kitap yayınladı. Genç Nesil, Nesil Çocuk için şimdiden geçerli olduğu şekilde, Nesil Yayın Grubu içindeki en etkin, en çok ses getiren yayınevlerinden biri olmaya aday.

  ENGLISH 

NESIL PRINTING AND PUBLISHING CO

(Previous name was Yeni Asya Publishing) has been in the area of publishing since 1968. Our publishing house continues to work with the motto "If Nesil did not exist, something would be always missing”. We have aimed to eliminate the loss of communication between the public and intellectuals with the books that we publish.
Nesil is a publisher which tries to transmit global ideas, thoughts to everyone which are well-known and accepted by all humanity, in an environment where the world is just like a small village and civilizations exist in one pot.

Nesil Publishing has been following the rapidly changing conditions and possibilities in publishing sector. Therefore it has striven to increase its book varieties. The books are published with the purpose of increasing its readers number and taken pains to make enough advertisement for every book. With this respect Nesil Publishing gives lots of advertisements to both written and visible media. Especially it strives to keep strong its connection with other media foundations.

Up to now more than 1500 kinds of products have been produced. Company has served in lots of field from child books to encyclopedias, novels, articles, doctoral thesis, stories, essays, cassettes, vcds etc.
Nesil Publishing Group is founded in an area of 7000 square meter with the other units of Nesil Holding Company. In this company there are so many units which are necessary for publishing (printing systems, advertising department etc.)

FIELD OF ACTIVITY:

Historical and literary novels, story and poem books, personal development books, encyclopedias; educational books for children, families, teenagers, adults; vocal and visual publications.

ADDRESS: Çobançeşme Mah. Sanayi Cad. Bilge Sok. No: 2, PK 34196, Yenibosna – ISTANBUL – TURKEY

NESİL YAYINLARI

ADRES: Sanayi Caddesi Bilge Sokak No: 2 Yenibosna BAHÇELİEVLER / İSTANBUL

TEL: +90 212 551 32 25 - FAKS: +90 212 551 26 59