Rukiye Karaköse


twitter.com/rukiyekarakose

Yazar Ara

Yazar Hakkında

Öğretim Görevlisi, Uzman Klinik Psikolog, Yazar. 1977 İstanbul doğumludur. İlk lisans öğrenimini Davranış Bilimleri alanında tamamlamıştır.

İstanbul Kültür Üniversitesi, İletişim Sanatları (Burslu) ve Psikoloji bölümlerinde okumuş ve yüksek onur derecesiyle mezun olmuştur.

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden onur derecesiyle mezun olmuştur.

Pamukkale Üniversitesi'nde Aile Danışmanlığı Eğitimi'ni tamamlamıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Eğitim Bilimleri dalında tezsiz yüksek lisansını tamamlamıştır.

İkinci yüksek lisansını Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Anabilim dalında tamamlamıştır. Bitirme tezi olarak Prof. Dr. Nevzat Tarhan danışmanlığında "Sema'nın Beyin Üzerindeki Etkilerinin Nörogörüntüleme ile Değerlendirilmesi" konusunu çalışmıştır. Hâlen İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü'nde Doktora programına devam etmektedir. Aile terapisi, cinsel terapi, bireysel psikoterapi ve grup terapisi eğitimleri almıştır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve kamu kurumlarında psikoloji, eğitim ve iletişim alanlarında seminerler vermektedir. Dr. Mustafa Merter'le Transpersonal/maneviyat psikolojisi alanında çalışmaktadır.

Hâlen Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisidir. Ayrıca serbest psikoterapist olarak çalışmaktadır. İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve bir kız annesidir.

Yayınlanmış Eserleri

Aşk Acısı Nasıl Geçer?
Mevlana: Ruhsal Terapiler
Ailede Sorumluluk Eğitimi
Ahlak ve Arınma
Erdemler Dizisi
Ergen Psikolojisi ve İletişim
Çocuk Eğitiminde Babanın Rolü

Yazarın Eserleri

Seyahat Terapi

Rukiye Karaköse