Yafes'in Oğulları

Yada Taşı Efsanesi-1
Ufuk Tufan

ISBN: 9786051831015

Kategori: Fantastik Roman

G. Yayın Yönetmeni: Yusuf Yıldız

Editör: Cihan Dinar

Kapak Tasarım: Ali Babür Boysal

Sayfa Düzeni: Said Demirtaş

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Kadim metinlerde şöyle yazar: Nuh Tufanı’nın ardından gemiden karaya seksen kişi çıktı. Bunların yetmiş üçü bir tür salgına yakalanıp öldü. Hayatta yalnızca Nuh Peygamber, üç oğlu ve üç gelini kaldı. Hz. Nuh dünyayı kendince üçe ayırıp Ham, Sam ve Yafes adlı üç oğluna pay etti. Bütün Türkler’in atası olan Yafes’in payına Türkistan düşünce oğlu oranın kurak olduğunu düşünüp biraz üzüldü. Bunun üzerine Nuh Peygamber oğluna Yada Taşı’nı verip, bir dua öğretti. Yafes, hangi vakit yağmura, kara ihtiyaç duyarsa o taş sayesinde yağdırabilecekti. Ve olağanüstü özellikleri olan Yada Taşı, çağlar boyunca Türk devletlerinin birliğinin ve saadetinin yegâne kaynağı oldu.
***
Yada Taşı Efsanesi serisinin ilk kitabında, Yada Taşı’nın olağanüstü güçleri sayesinde Orta Dünya’nın tamamına hükmeden Türkütler ile Alt Dünya’nın efendisi Şeytan Erlik Han arasındaki dört bin yıllık hesaplaşmaya, Türkütler’in yaşadığı büyük ihanete ve hüzünlü bir kayba şahitlik edeceksiniz!
***
Taht Oyunları (Game Of Thrones), Yüzüklerin Efendisi (The Lord Of The Rings), Hobbit (The Hobbıt), Açlık Oyunları (The Hunger Games), Alacakaranlık (Twilight) gibi eserleri sevenlerin mutlaka okuması gereken bir TÜRK MİTOLOJİSİ ROMANI…

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786051831015

Ebatları: 13.5 x 21 cm.

Sayfa Sayısı: 256

Baskı Tarihi: Mayıs - 2016

Kapak Türü: Karton Kapak

Kağıt Türü: Book Paper