6 Asırlık Devlet 6 Yılda Nasıl Yıkıldı?

Ebubekir Sofuoğlu

ISBN: 9786051832746

Kategori: Tarih

Editör: Yusuf Yıldız

E-Kitap Olarak Satın Almak İçin:
Google Kitaplar

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun yeni kitabı 6 Asırlık Devlet 6 Yılda Nasıl Yıkıldı? Nesil Yayınları arasındaki yerini alıyor.
Ebubekir Sofuoğlu bu kitabında Osmanlı Devleti'ni yıkıma götüren son 6 yılı; eleştirel bir tarzda, araştırmalarla destekleyen bir üslupla kaleme alıyor.
Osmanlı'nın yıkılışındaki faktörler bu kitapta derinlikli olarak irdeleniyor. Önemli incelemeler, okumalar ve tahlillerle bu kitap kıymetini ve önemini artıran bir tarzda sunuluyor.
Balkan Savaşları'nın, 31 Mart İsyanı'nın, I. Dünya Savaşı'nın Osmanlı Devleti'nin yıkılış sürecine olan etkilerini bu eserde okuyacaksınız.
Osmanlı'nın yıkılışında etkili olan dış organizasyonların yanı sıra içerideki iş birlikçi faaliyetlerde bulunanlara da bu eser temas etmeden geçmiyor.
Akla gelebilecek pek çok aykırı sorunun cevabını bu kitapta bulacaksınız.
Osmanlı'yı yıkılışa götüren faktörler nelerdi?
Osmanlı'nın yıkılışında etkin rol oynayan karakterler kimlerdi?
Osmanlı'nın yıkılması yolunda kimler nasıl hazırlıklar yaptı?
Balkan Savaşları'nın, 31 Mart Olayı'nın ve I. Dünya Savaşı'nın Osmanlı'nın yıkılışındaki etkisi nelerdi?
Peki, Türkiye Cumhuriyeti de aynı sona maruz kalabilir mi?
EBUBEKİR SOFOOĞLU KİMDİR?
1968 Sakarya doğumlu olup, evli ve 4 çocuk babasıdır.
İngilizce, Arapça, Rusça, Sırpça, Hırvatça ve Boşnakça olmak üzere 6 dil bilen Sofuoğlu 1986 Sakarya İmam Hatip Lisesi mezunudur. 1992 yılında Marmara Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirmiş, 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal-Siyaset Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlamış ve 1998 yılında da Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Anabilim dalında doktora eğitimini ikmal etmiştir.
2004-2006 yılları arasında TİKA görevlisi olarak birer yıl Kırım ve Kosova'da misafir öğretim üyeliği yapmıştır. Buna ilaveten 25 ülkede saha çalışmalarını sürdürmüştür.
Yayınlanmış 7 adet kitabı olan Sofuoğlu'nun ulusal ve uluslararası 30'u aşkın makalesi vardır. Yapmış olduğu saha çalışmalarını ve Osmanlı Devleti'ni anlatan ulusal ve uluslararası sergiler açmıştır.
Sakarya Üniversitesi Balkanlar Koordinatörü olan Sofuoğlu, Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde Öğretim Üyesi olarak vazifesine devam etmektedir.

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786051832746

Ebatları: 13,5 x 21 cm

Sayfa Sayısı: 192