Ersin Teres


ersinteres@gmail.com

Yazar Ara

Yazar Hakkında

1980'de Söğüt'te (Bilecik) doğdu. 2001'de Boğaziçi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü bitirdi. 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisansa başladı. 2004 yılında aynı bölüme Araştırma Görevlisi olarak girdi. 2006 yılında Divânü Lügat-it Türk ve Budist Uygur Metinlerinin Sözvarlığı Bakımından Karşılaştırılması adlı çalışmayla yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Türk Dili Anabilim Dalında Çağataycada Söz Yapımı adlı teziyle Doktora Öğrenimini tamamladı.
Üniversitedeki görevinin yanında değişik yayınevlerinde editörlük görevinde bulundu. Halen İstanbul Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümünde Doç. Dr. olarak çalışmaktadır.
Türk dili ile ilgili çalışmalarının yanında Türk ve Dünya Edebiyatıyla da ilgilenen Ersin Teres'in özellikle çocuk edebiyatı alanında yayımlanmış birçok çalışması bulunmaktadır. Eserlerinden bazıları şunlardır:
Saadet ki Aya Benzer (Kutadgu Bilig'den Seçmeler), Divanü Lügat-it Türk'ten Seçmeler, Hikâye Sepeti Serisi (10 Kitap/Türkçe-İngilizce), En Sevdiğim Hikâyeler (10 Kitap/Türkçe-İngilizce), Zekâ Soruları, Zekâmatik, Eğlenceli Sorular, Babürnâme'den Seçmeler, Parlak Zekâ Soruları, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 1, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 2, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 3, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 4, Kafa Patlatan Zekâ Soruları 5

Yazarın Eserleri

Zihin Çatlatan 100 Akıl Oyunu (5 Kitap)

Ersin Teres

Akıl Kutusu

Ersin Teres

Akıl Kodu

Ersin Teres

Akıl Küpü

Ersin Teres

Akıl Çemberi

Ersin Teres

Akıl Şifresi

Ersin Teres

Zeka Anahtarı

Ersin Teres

Zeka Kumbarası

Ersin Teres

Zeka Salıncağı

Ersin Teres

Zeka Sandığı

Ersin Teres

Zeka Gemisi

Ersin Teres