Hikayelerle 365 Gün Hadis

Ali Karaçam

ISBN: 9789752694873

Kategori: 10 Yaş ve Üzeri Çocuk Kitapları

Editör: Fatma Beyza Tütüncüoğlu

Kapak Tasarım: Sefer Koçan

Sayfa Düzeni: Sefer Koçan

Çizer: Sevgi İçigen

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Ali Karaçam – Kevser Şahin
Küçük Okuyucularımıza
Belki bundan birkaç yıl önce anne ve babanızın anlattığı masalları dinliyordunuz. Ama artık büyüdünüz. Her biriniz okuyan, düşünen, araştıran, meraklı, üstelik duyarlı çocuklar oldunuz. Anne-babalarınız size güzel şeyler öğretmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Çünkü onlar sizi çok seviyorlar.
İşte bunun gibi biz Müslümanlara da iyiyi, güzeli ve doğruyu öğreten bir büyüğümüz var. O, Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed'dir. O bizi çok seviyor ve bizim mutlu insanlar olmamızı istiyor. O, Allah'ın en sevdiği insan… Biz de O'nun dediklerini yapar, O'nun gibi yaşarsak Allah'ın sevdiği insanlardan oluruz.
Ne dersiniz? Var mısınız, her gün bir hadis öğrenip O'nun gibi yaşamaya…
Anne-Babalara
Birer nadide çiçek gibi özenerek yetiştirdiğiniz evlatlarımıza dinini öğretmek en büyük görevimiz… Bu konuda iki kaynağımız var: Biri Kur'an-ı Kerim, diğeri Efendimiz'in hadisleri…
Çocuklarımızın büyük büyük kitapları okumalarını elbette bekleyemeyiz. Onların dünyasına ancak hikâye ve resimlerle girebiliriz. Bunun için onların karakter gelişimine katkıda bulunacak hadisleri, bu kitabımızda hikâyeleştirerek ve resimleyerek verdik.
Şunu da belirtelim ki, bu kitabı çocuklarımız yalnız başlarına okuyabilecekleri gibi, ailece okumak hiç şüphesiz daha iyi sonuçlara ulaşmamızı sağlayacaktır.

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9789752694873

Ebatları: 22 x 22 cm.

Sayfa Sayısı: 384

Baskı Tarihi: Haziran -2008

Kapak Türü: Karton Kapak

Kağıt Türü: 1. Hamur