Patatesspor 3. Set (Kutulu 5 Kitap)

Yusuf Asal

ISBN: 9786051833729

Kategori: 7 Yaş ve Üzeri Çocuk Kitapları

G. Yayın Yönetmeni: İkram Arslan

Editör: Yasemin Eser Dayıoğlu

Kapak Tasarım: Nesil Grafik

Sayfa Düzeni: Said Demirtaş

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Efsane geri döndü! Beklenen üçüncü seri nihayet çıktı! Macera heyecan, bol gülmece ve değerler eğitimi, hepsi bir arada! Nerede mi? Patatesspor 3'te.
Hey, çocuklar! Çin'e gittiniz mi hiç? Ya İngiltere'ye, Afrika'ya, Mısır'a, Brezilya'ya...
Patatesspor'la dünyayı gezmeye ne dersiniz?
Dünyanın en iyi kalpli kalecisi Köfteci ve arkadaşları Cumali, Ferhat, Aydın ve Mehmet'le beraber Çocuklar Dünya Kupası'na katılacak, ülkemizi dünya çapında gururla temsil edeceksiniz.
Bu sette daha daha neler mi öğreneceksiniz?
• Dünyanın en iyi kalpli kalecisi Şair-Yazar Köfteci ve arkadaşları Cumali, Ferhat, Aydın ve Mehmet'le beraber Çocuklar Dünya Kupası'na katılmaya var mısınız?
• Çin seddi ne zaman, kimler için yapıldı? Ming Hanedanı'nın 1420'de kurduğu Yasak şehir'e girmek neden yasak? Kimler girebilirdi?
• Dünyanın en doğal hayvan parkları Masai Mara ve Serengeti'de Afrika'yı dolaşmak, vahşi hayvanlarla tanışmak, Nil Nehri'nde yüzmek istemez misin?
• 1500 yılında Portekizli kâşifler tarafından bulunmuş, Güney Amerika'nın en kalabalık ülkesi Brezilya'yı tanımak. Şubulop Dağı'ndan teleferikle Corcovado Dağı'na geçmek ve devasa Kurtarıcı İsa Heykeli'ni yakından görmek; İguazu Şelalesi'ni hayran hayran seyretmek; samba ve capoeria dansları yapmak istemez misin?
• Almanya'yı ikiye bölen ve yakın zamanda yıkılan Berlin Duvarı'nı, Zugzpitze Dağı'nı, Weser Irmağı'nı, Bremen Mızıkacıları'nı görmek; Almanya'yı bir baştan bir başa gezmek istemez misin?
• İngiltere'ye uçup esrarengiz Stonage Taşları'yla tanışmak, , görmek, Windsor ve Buckigham saraylarını görmek; dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olan Cambridge Üniversitesi'nin içinde dolaşmak istemez misin?
Daha neler neler… Haydi çocuklar, Patatesspor'la dünyayı yeniden keşfe başlayın!

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786051833729

Ebatları: 12x19,5 cm

Sayfa Sayısı: 104

Baskı Tarihi: Mart 2018

Kapak Türü: Karton Kapak

Kağıt Türü: Kitap Kağıdı