Teselli Arayışı

Hatice Kaymaz

ISBN: 9786051837482

Kategori: Kişisel Gelişim

G. Yayın Yönetmeni: Fatih Duman

Editör: Tuğba Akbey İnan

Online Satış Noktaları:


  • Paylaş:

Burası dünya. Herkesin bir şeylerle sınandığı, bir kısmı gerçekleşmiş, bir kısmı gerçekleşmemiş hayallerin yuvası. Çetin mücadelelerin verildiği, heveslerin yarım kaldığı, söylenemeyenlerin göğüste bir yumru gibi oturduğu bir yer. Bazen onlarca kederin şen kahkahalarla maskelendiği, kırdığımız ve kırıldığımız geçici bir durak. Bambaşka hayaller kurarken başına gelenler karşısında şaşa kaldığın, bazen yıkıldığın bazen yeniden kalktığın inişli çıkışlı bir devran.
Burası dünya. Hayır zannettiklerinin şerre, şer gördüklerinin hayra döndüğü, dost zannettiklerinin yabancılaştığı, uzak durduklarının yakınlaştığı, doğrularının, savunduklarının bazen alt üst olduğu bir mekân.
Hiçbir öğreti, bize yolun tamamının mükellef bir güzellikte olacağını vaat edemez. Allah ayetlerinde imtihanlardan, birtakım sınavlardan geçeceğimizi haber etmişken tamamen hazzın ve mutluluğun arayışında olmak, ayağımıza taş değmeden yürümek istemek ve insanın bu arayışına binaen batılı kişisel gelişimcilerin büyük vaatlerinin peşine düşmek insanı en nihayetinde yine sukutuhayale uğratır.
Bu kitap insanın debdebeli geçişlerine, zaaflarına ışık tutmak ve teselli arayışına, imtihanlarına aklını meşgul eden sorularına ve çıkmazlarına bir reçete sunma gayesiyle yazıldı. Çünkü; yol, kasırgalarıyla da güneşli günleriyle de bakidir ancak insanın yola bakışı, yolculuğunun rengini değiştirebilir.

Teknik Özellikleri

Barkod Numarası: 9786051837482

Ebatları: 13,5 x 21 cm

Sayfa Sayısı: 192

Baskı Tarihi: Mart 2024

Kapak Türü: Karton kapak

Kağıt Türü: Kitap kâğıdı