Ceren Gümüş Yaşa


Yazar Ara

Yazar Hakkında

Ceren Gümüş Yaşa, 1991 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Kırklareli Remzi Yapıcı Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı ve Üniversite eğitimi için İstanbul’a yeniden gelerek Haliç Üniversite’sinde Psikoloji Lisans eğitimine Mütevelli Heyeti Bursu ile 2009 yılında başladı.
2013 yılında Üstün Başarı Performansı ile Psikoloji Lisans Bölümünden mezun oldu.
2015 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında yüksek lisans eğitimine başlayan Ceren Gümüş Yaşa, “Ebeveynleri Boşanmış 21 Yaş ve Üzeri Yetişkin Bireylerin Bağlanma Modelleri ve Ayrılma Anksiyetelerinin Çeşitli Değişkenler Açısından İncelenmesi” adlı tez konusu ile 2017 yılında yüksek lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Yapmış olduğu tez çalışması, Dergipark Akademi bünyesinde yer alan “Anemon Muş Alpaslan Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisinde”, “Ebeveynleri Boşanmış Yetişkin Bireylerin Kişilerarası İlişkilerinde Bağlanma Modelleri ile Ayrılma Kaygısının İlişkisi” isimli makale 27.08.2019 tarihinde yayınlanmıştır. Akademik hayatı boyunca, sadece lisans ve yüksek lisans eğitimleri ile kalmayarak, psikoloji alanında çocuk ve yetişkinlerle ilgili birden fazla eğitim almış ve hâlen almaya devam etmektedir.
Lisans hayatı boyunca birden fazla staj yaparak psikoloji alanını tanıdıktan sonra mesleki hayatına 2014 yılında Danışmanlık Merkezlerinde çalışmaya başlayarak giriş yaptı. 2014-2016 yılları arasında Danışmanlık Merkezlerinde çalıştıktan sonra, 2016 yılından itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde Psikolog olarak çalışmaya başladı ve hâlen devam etmektedir.
Ceren Gümüş Yaşa, Milliyet Pembe Nar sayfasında köşe yazıları kaleme alıyor.
Evli ve bir çocuk annesidir.

Yazarın Eserleri

Geçecek

Ceren Gümüş Yaşa