Sadiye Erol Aykaç


erolaykacs@gmail.com

Yazar Ara

Yazar Hakkında

Sadiye Erol Aykaç
1978’de Adıyaman’ın Kâhta ilçesine bağlı Menzil köyünde doğdu. İlkokulu Şanlıurfa’da okudu. Başörtüsü yasağından sonra eğitimini yarıda kesip Menzil’de dedesinin gözetiminde ilimle meşgul oldu. Uzun yıllar özel hocaların gözetiminde şer’i ilimlerle beraber hadis, fıkıh, tefsir okudu.
2000 yılında dedesinin biyografisinden oluşan ilk kitabı çıktı. 2002 yılında evlenip Van’a yerleşti. Van’da Katre Kur’an ve Fıkıh İlimleri adıyla açtığı kursta 8 yıl fahri hocalık ve yöneticilik yaptı. 2008 yılında hafızlığını tamamladı. Kürtçe, Arapça ve İngilizce biliyor.
Müstear isimlerle dergi ve gazetelere yazılar yazdı. Tasavvuf ve Nakşibendilik ikliminde çekirdekten yetiştiği için yazılarını tasavvuf ve edebiyatla harmanlayan yazar, 2014 yılında Asr-ı Seyda adlı romanını yayımladı. 2016 yılında Bursa’ya taşındı. 2017 yılında üçüncü kitabı Dinle Rabia’nın Dilinden adlı romanı ile geniş kitlelere ulaşmayı başardı. Okur-yazarlık çalışmalarının yanında geleneksel tıp ve el sanatları ile kabiliyetlerini besleyerek Bursa’da yoğun bir çalışma temposunda, Sadiye Sultan Köşkü’nde hayatını sürdürmektedir. Muhammed Ali, Efnan ve Ömer’e layık bir anne olmaya çalışıyor.

Yayınlanmış Eserleri

Asr-ı Seyda
Dinle Rabia’nın Dilinden
Arzuhâl

Yazarın Eserleri

Anne Sözü

Sadiye Erol Aykaç

Nakkaş

Sadiye Erol Aykaç

Asr-ı Seyda

Sadiye Erol Aykaç

Ben Rabia

Sadiye Erol Aykaç

Arzuhâl

Sadiye Erol Aykaç